توافق نامه

توافق نامه

توافق نامه تنظیم شده شرکت طراحی مهریاسان برای مشتریان و کاربران این سایت جهت شفاف سازی
طراحی سایت,طراحی وب,بازاریابی اینترنتی,طراحی وب سایت Average rating: 5, based on 5 with 189000 reviews
توافق نامه

برای دریافت خدمات بهتر توسط کاربر، احساس کردیم برای تسریع این امر توافق نامه ای مابین کاربران و شرکت طراحی سایت مهریاسان تنظیم کنیم تا در صورت توافق طرفین خدمات لازم ارائه گردد در غیر این صورت شرکت مهریاسان از ارائه خدمات و محصولات تحت وب به کاربران معذور خواهد بود. توافق نامه ذکر شده به صورت کلی و شامل تمام رویه های شرکت می باشد و در صورت همکاری شرکت با کاربران توافق نامه اختصاصی تدوین می شود که مختص طرفین می باشد.
1-    مشاوره صحیح :
شرکت مهریاسان موظف است تا به کاربران و مشتریان خود مشاوره صحیح در مورد خدمات و محصولات خود ارائه دهد. مشاوره ما طبق نیاز شما خواهد بود و از هر گونه تعصب بی جا پرهیز خواهیم کرد.
2-    حریم خصوصی :
تمام اطلاعات مشتریان در پایگاه داده شرکت مهریاسان به صورت محرمانه ذخیره می شود و از ارائه اطلاعات مشتریان به اشخاص حقیقی و حقوقی بدون داشتن مجوز از سوی مشتریان خودداری خواهد شد.
3-    حفظ امنیت اعتبار :
اعتبار شما در پایگاه داده شرکت مهریاسان، حساب کاربری شما می باشد.کاربر موظف است از حساب کاربری و رمز ورود خود محافظت کند تا افراد دیگر از این حساب سوء استفاده نکنند در غیر این صورت هیچ گونه مسئولیتی متوجه  شرکت طراحی سایت مهریاسان نخواهد شد.
4-    هزینه ها :
مشتریان موظف هستند تا دقیقا طبق قرارداد تنظیم شده پرداخت هزینه ها را انجام دهند در غیر این صورت شرکت مهریاسان طبق آیین نامه داخلی شرکت می تواند به صورت یک طرفه قطع همکاری کند.
5-    قوانین جمهوری اسلامی ایران :
تمام قرار دادهای تنظیم شده بر اساس قوانین جمهوری اسلامی می باشد و در صورت عدم رعایت آنها طرفین می توانند به مراجع قانونی مراجعه کنند. کاربران حق درخواست دادرسی در مورد مسائلی که در این توافق نامه ذکر شده است در هیچ مراجع قانونی را نخواهند داشت.
6-    پشتیبانی :
پشتیبانی تمامی محصولات و خدمات ارائه شده توسط شرکت مهریاسان دقیقا طبق قرارداد منعقد شده مابین طرفین می باشد.
7-    عدم تطابق :
به دلیل مشاوره صحیح و قرارداد مکتوب، شرکت هیچ گونه تعهد و مسئولیتی در مورد عدم تطابق خدمات با نیاز ها ی مشتری نخواهد داشت.
8-    تیکتینگ :
حد اکثر زمان پاسخ گویی بخش پشتیبانی شرکت به تیکت های مشتریان 24 ساعت بعد از ارسال تیکیت می باشد.
9-    مالکیت :
مالکیت سرویس و خدمات خریداری شده به صورت کامل بر عهده مشتری می باشد و شرکت مهریاسان در مورد نحوه استفاده آن هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت.
10-    تمدید خدمات :
کاربر موظف می باشد تا اطلاعات زمان تمدید خدمات خود را به یاد داشته باشد و در مورد تمدید آن در موعد مقرر اقدام کند.

 


تگها : شرکت مهریاسان , توافق نامه
نام
تلفن (محرمانه)
ایمیل (محرمانه)
امتیاز: بد خوب