طراحی وب سایت یا طراحی سایت

طراحی وب سایت یا طراحی سایت

مهریاسان ، طراحی انواع وب سایت داینامیک و استاتیک، طراحی سایت زیبا و جذاب ، سایت حرفه ای با طراحی بی نظیر
طراحی سایت,طراحی وب,بازاریابی اینترنتی,طراحی وب سایت Average rating: 5, based on 5 with 189000 reviews
طراحی وب سایت یا طراحی سایت

رابط کاری , ساختار فنی ، مهندسی محتوا

وب‌ سايت مجموعه‌اي از اطلاعات درباره موضوع و يا عنوان خاص است. طراحي وب سايت مشخص کننده آرايش و ساختــار صفحات وبي است که بوجود آورنده وب سايت خواهند بود. يک صفحه وب شامـــل اطلاعاتي درمورد هدف ايجــاد وب سايت مي‌باشد. يک وب ســايت را همــانند کتابي تصور کنيد کـه هر صفحه وب در حکم برگي از کتاب خواهد بود.طراحی وب سایت

در واقع هويت هر فرد، شرکت و يا سازمان در فضاي مجازي اينترنت با وب سايت آن ارزيابي مي شود. در حقيقت شکل طراحي وب سايت شما توانايي هاي شما را به بازديد کنندگان آن، نمايش مي دهد. به عنوان مثال فرض کنيد که شما به عنوان يک بازديد کننده در يک نمايشگاه شرکت مي کنيد. طراحي کدام غرفه ها نظر شما را جلب مي کند و شما را کنجکاو مي کند که با آن بيشتر آشنا شويد؟ آيا تا به حال غرفه هايي را ديده ايد که با وجود خدمات يا محصولات قابل قبول، به دليل مختلف نتوانسته اند مخاطب خود را پيدا کنند؟

اگر شما فرصت حضور در يک نمايشگاه چند روزه را داشته باشيد، براي طراحي، پياده سازي و ايجاد يک غرفه در آن چقدر هزينه ميکنيد؟ حال آنرا با غرفه هميشگي خود در اينترنت مقايسه کنيد. پر واضح است که نحوه نمايش در اينترنت به مراتب حساس تر و پيچيده تر است، چرا که در عرصه اي مثل نمايشگاه حضور شما و اطلاعاتي که شما با صحبت منتقل مي کنيد مي تواند تا حدودي جاي خالي مسائل ديگر را براي برخي مخاطبان کنجکاوتر پر کند، اما در فضاي مجازي، مسائل مختلفي وجود دارد که يک مشتري بالقوه را به تماس با شما ترغيب خواهد کرد. اين موارد مي تواند ابعاد مختلف طراحی سایت چون طراحي ساختار، طراحي گرافيکي، اطلاعات ارائه شده و... باشد.

جنبه های طراحی وب سایت

در زمينه طراحي وب سايت جنبه‌هاي گوناگوني بايد در نظر گرفته شود که به سبب پيشرفت روز افزون اينترنت همواره براين موارد افزوده مي‌شود. براي وب سايت‌هاي تجاري عمومي، طراحی سایت بر طبق عنوان و محتواي مطالب مي‌باشد. مطالب، جوهر کلام و اطلاعات درون سايت بايد مطابق با هدف طراحی سايت بوده و طيفي از عموم را نشانه رود که به دنبال اطلاعات ارائه شده در سايت هستند. سايت بـــايد قابل فهم بوده و برقـــراري ارتبــاط با آن حتي براي مخاطباني کـه آشنايي چنداني بـا وب ندارند، آســـان باشد. چنانچه سايت به اندازه کافي بزرگ بوده و اطلاعات زيادي را شامــل شود، بـايد اطلاعات راهنما را به گونه‌اي بکار برد که به سرعت در اختيار بيننده قرار گيرند. نماي کــار بايد کلي بوده و تمام صفحه را دربر گيرد تا بتواند پايـداري و ثبات را القــا کند. سبک نگارش بايد زيبا و تخصصي بوده و مناسب با سليقه مخاطبان و محتواي سايت باشد. در نگارش متون و اطلاعاتي که مخاطب به دنبال آنها است بايد بزرگ نمايي شود تا به بيننده القا کند که اين همان چيزي است که به دنبال آن بوده است. همچنين سايت بايد به سادگي در اينترنت يافت شود و درصورت امکان در بالاي ليست هاي جستجو قرار گيرد، اگرچه همواره اينگونه نباشد لااقل در موتورهاي جستجوي اصلي چنين شود.


تگها : طراحی سایت , ساخت سایت , طراحي وب سايت